Hotspot در اندروید

روش اتصال به سرویس هات اسپات
این سرویس، امکان برقراری ارتباط با اینترنت را در شبکه دانشگاه فراهم می کند .در حالت عادی بعد از اتصال یک سیستم به شبکه دانشگاه از طریق کابل شبکه یا از طریق وایرلس، کاربر فقط می تواند به سایت های داخلی دانشگاه دسترسی داشته باشد. برای دسترسی به شبکه اینترنت لازم است از سرویس اتصال به اینترنت که به نام hotspot شناخته می شود، استفاده گردد.
در صورتیکه میخواهید از طریق شبکه بیسیم به شبکه دانشگاه متصل گردید، ابتدا به نزدیک ترین وایرلس متصل شوید.
پس ازبرقراری اتصال، در مرورگر خود آدرس اینترنتی http://dorm.zaums.ac.ir را وارد نمایید. سپس صفحه مربوط به هات اسپات بصورت زیر نمایش داده میشود:

درصورت وارد کردن صحیح شناسه و رمز عبور، صفحه اولیه خوشآمد گویی با محتوای تایید اتصال به اینترنت بصورت زیر نمایش داده میشود. لازم به ذکر است که پس از مشاهده این صفحه دستگاه شما به اینترنت متصل شده است.

جهت خروج از شبکه و قطع اتصال اینترنت، بستن مرورگر کافی نیست و حتماً باید عملیات خروج از شبکه به صورت کامل صورت پذیرد. در غیر اینصورت در مکانهایی همانند سایتهای رایانه و آزمایشگاهها و سیستمهای چند کاربره، امکان استفاده از شناسه جهت اتصال به اینترنت برای فرد بعدی فراهم میباشد و مشکلاتی همچون اتمام شارژ و یا سوءاستفادههای دیگر محتمل خواهد بود.
* به منظور خروج کامل و صحیح از شبکه پس از اتمام کار، روی گزینه خروج در صفحه
خوشامدگویی به شبکه کلیک کرده و یا از آدرس dorm.ac/statusاستفاده نمایید.