مديريت آمار و فناوري اطلاعات

اخبار > نکات ایمنی برای دستگاه‌های همراهلینک منبع

تلفن‌های هوشمند –یا تبلت یا لپ تاب- حاوی اطلاعات مهمی، مانند شماره‌های تماس، عکس‌ها، مکان و یکسری اطلاعات دیگر، درباره شما، دوستان و خانواده شما است. دستگاه‌های همراه نیازمند محافظت هستند. اقدامات احتیاطی امنیتی زیر را برای استفاده ایمن از دستگاه‌های همراه انجام دهید.

 
نگهداری پاک ماشین:
دستگاه‌های همراه، رایانه‌هایی با نرم افزار هستند که مانند PC، لپ تاپ یا تبلت باید به روز نگهداشته شوند. محافظت‌های امنیتی به طور منظم ساخته و به روز می‌شوند. زمانی را صرف کنید تا مطمئن شوید که آخرین محافظت‌ها بر روی تمام دستگاه‌های همراه شما، قرار دارند.
-          نرم افزارهای امنیتی را در تمام دستگاه‌های متصل به اینترنت به روز نگهدارید: به روز نگهداشتن نرم افزارهای امنیتی، مرورگر، سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی تلفن همراه بهترین دفاع در مقابل ویروس‌ها، بدافزارها و دیگر تهدیدات آنلاین است.
 
-          پس از اتمام استفاده از برنامه‌های کاربردی آنها را حذف کنید: بسیاری از ما برنامه‌های کاربردی را برای اهدافی خاص مانند برنامه ریزی تعطیلات دانلود می‌کنیم و بعد از استفاده به آنها نیاز نداریم یا ممکن است قبلاً برنامه هایی را دانلود کرده باشیم که در آن زمان سودمند و یا جذاب بوده‌اند و اکنون از آنها استفاده نمی‌کنیم. حذف تمام این گونه برنامه‌هایی که دیگر از آنها استفاده نمی‌کنیم اقدام امنیتی خوبی است.
 
محافظت از اطلاعات شخصی:
تلفن‌ها می‌تواند حاوی مقدار زیادی اطلاعات شخصی باشد. دستگاه‌های دزدیده یا گم شده می‌توانند برای جمع آوری اطلاعاتی درباره مالک دستگاه و احتمالاً سایر افراد استفاده شوند. از تلفن همراه مانند رایانه خود محافظت کنید.
-          ایمن کردن دستگاه‌‎ها: از کلمات عبور، کد عبور یا دیگر ویژگی‌های قوی مانند تشخیص اثر انگشت برای قفل کردن دستگاه‌های خود استفاده کنید. ایمن کردن دستگاه می‌تواند به محافظت از اطلاعات شما در صورت گم یا دزدیده شدن دستگاه کمک کند.
 
-          اطلاعات شخصی مانند پول هستند؛ ارزش آنرا بدانید و از آن محافظت کنید: اطلاعاتی درباره شما، مانند بازی‌هایی که علاقه مند به انجام آنها هستید، چیزهایی که به صورت آنلاین به دنبال آن می‌گردید و جایی که خرید و در آن زندگی می‌کنید، دقیقا مانند پول ارزشمند هستند. درباره اینکه چه کسی آن اطلاعات را بدست خواهد آورد و چگونگی جمع آوری شدن این اطلاعات از طریق برنامه‌های کاربردی و وب سایت‌ها مراقب باشید.
 
-          مالک حضور آنلاین خود باشید: از تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی وب سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی برای مدیریت چیزی که درباره شما به اشتراک گذاشته می‌شود و کسی که آن را می‌بیند استفاده کنید.
 
-          روشن کردن بلوتوث و وای فای در مواقع لازم: برخی فروشگاه‌ها و دیگر مکان‌ها به دنبال دستگاه‌هایی که وای فای یا بلوتوث روشن دارند هستند تا بتوانند جابجایی‌های شما را هنگامی که در محدوده آنها هستید رد یابی کنند. وای فای و بلوتوث خود را زمانی که استفاده نمی‌شود خاموش کنید.
 
اتصال همراه با احتیاط:
زمانی که متصل هستید رفتار عاقلانه داشته باشید. اگر از طریق شبکه ناامن یا محافظت نشده‌ای آنلاین هستید، مراقب سایت‌هایی که شما را مشاهده می‌کنند و اطلاعاتی که از شما آشکار می‌شود باشید.
-          درباره Wi-Fi hotspotها آگاه باشید: شبکه‌های بی سیم عمومی و hotspotها ایمن نیستند بدین معنی که هرکسی می‌تواند به طور بالقوه کارهایی را که شما در لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود در زمان اتصال به آنها انجام می‌دهید ببیند. کارهایی را که در Wi-Fi عمومی انجام می‌دهید محدود کرده و از ورود به حساب‌های کلیدی خود مانند ایمیل و خدمات مالی اجتناب کنید. در صورتی که نیاز به اتصال امن‌تری دارید از شبکه خصوصی مجازی (VPN) یا hotspot شخصی/همراه استفاده کنید.
 
-          هر زمان که شک دارید پاسخ ندهید: پیام‌های متنی، تماس‌ها و پست‌های صوتی فریب آمیز در حال افزایش هستند. درست همانند درخواست داده شخصی یا اقدام فوری از طریق ایمیل، تقریباً در بیشتر مواقع این نوع درخواست‌ها از طریق تلفن همراه نیز کلاهبرداری هستند.شنبه ١١ مهر ١٣٩٤ ٠٨:٣٠ News ١٠٥٤٤آرشیو اخبار

اخبار جدید

مهندسان بی شک آفرینندگان دنیای مدرن و تکنولوژی امروزند
تغییر تنظیمات کانکشن vpn
پیام تسلیت مدیر آمار و فناوری اطلاعات در پی درگذشت همکار و دوست عزیز و گرامیمان زنده یاد غلامرضا صمدزاده
راه اندازی دانشگاه نسل سوم مجازی در استان
اطلاعیه مرکز ماهر در خصوص اختلال سراسری در سرویس اینترنت و سرویس های مراکز داده داخلی
راه اندازی سرویس Windows Deployment Service
تغییر ایمیل سرور دانشگاه
پورتال واحدهای تابعه دانشگاه
نحوه محافظت در برابر wannacry و wannacrypt
مصادیق نقض حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی در زمینه مجوزهای برنامه‌های کاربردی سیستم‌عامل اندروید
رمز عبور امن
اخلاق انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی
نمونه های اطلاعات زمینه ای
مهندسی اجتماعی
چگونگي حذف ويروس از دستگاه مبتني بر سيستم‌عامل اندرويد
ده خطر امنيتي در مورد گوشي‌هاي هوشمند
چگونه از طريق گوشي هوشمند خود خدمات بانكي ايمن دريافت كنيم
ده راهكار براي افزايش امنيت دستگاه‌هاي مبتني بر سيستم‌عامل اندرويد
توصیه امنیتی به والدین در خصوص استفاده کودکان از تلفن‌های همراه

محتوای مرتبط